Wymyślili go Finowie w XX wieku, stąd nazwa nordic walking, czyli nordycki spacer.

Rumunka Simona Halep jest na pierwszym miejscu w rankingu WTA kobiet w tenisie ziemnym.

Japońscy tenisiści pokonali Brazylię 3-1 w dokończonym w poniedziałek barażu o miejsce w Grupie Światowej w przyszłorocznej edycji Pucharu Davisa.

Zwycięzca US Open Hiszpan Rafael Nadal powiększył swoja przewagę w rankingu ATP tenisistów.

Odbywają się mecze wielkoszlemowego turnieju US Open.

Rozpoczął się turniej wielkoszlemowy US Open na kortach Nowego Yorku.

Po trzech latach na fotel lidera wrócił Hiszpan Rafael Nadal!

W najnowszym lipcowym rankingu tenisistów ATP wciąż prowadzi Andy Murray.

Brytyjczyk Andy Murray pozostał liderem rankingu tenisistów ATP World Tour.

W czołówce najlepszych tenisistów świata nie zaszły poważniejsze zmiany.

W Paryżu odbywa się wielkoszlemowy turniej im. Rolanda Garrosa.

W turnieju mężczyzn o półfinały powalczą główni faworyci.

W rankingu ATP wciąż prowadzi Brytyjczyk Andy Murray, a za nim są Serb Novak Djoković i Szwajcar Stan Wawrinka.

W najnowszym rankingu ATP tenisistów na prowadzeniu zostaje Andy Murray.

Agnieszka Radwańska zajmuje 8 miejsce w najnowszym rankingu WTA tenisistek ziemnych.

W rankingu ATP tenisistów nie doszło do żadnych zmian.

W męskim finale zwycięstwo Szwajcara Rogera Federera nad Hiszpanem Rafaelem Nadalem.

Nasza najlepsza tenisistka Agnieszka Radwańska odpadł już w drugiej rundzie Australian Open.

Na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne trwa Australian Open.

Polski tenisista Jerzy Janowicz odpadł w pierwsze rundzie Australian Open.

Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA na kortach sztucznych w Sydney.

Amerykańska tenisistka Madison Keys nie wystąpi w rozpoczynającym się 16 stycznia w Melbourne wielkoszlemowym turnieju Australian Open.

Milos Raonic kanadyjski tenisista rozstaje się z hiszpańskim trenerem Carlosem Moyą.

Tenisiści Argentyny po raz pierwszy w histrorii zdobyli prestiżowy Puchar Davisa.

Andy Murray pokonał Novaka Djokovicia 6:4, 6:3 w finale turnieju ATP World Tour Finals, który odbył się w Londynie.

Andy Murray został nowym liderem rankingu ATP tenisistów.