26 kolejka Lotto Ekstraklasy - podsumowanie

W hicie tej kolejki Legia Warszawa pokonała u siebie Lecha Poznań 2:1.

Bramki zdobyli Vesovic i Kucharczyk z karnego dla Legii dla Lecha Gytkjaer. Był to bardzo dobry i emocjonujący mecz jak na polskie warunki, akcje toczyły się z jednego pola karnego do drugiego. Znowu dali o sobie znać pseudokibice, którzy wtargnęli w 80 minucie na boiska podczas spotkania Piasta Gliwice i Górnika Zabrze. Do interwencji zmuszona była policja. Mecz został przerwany! Piast do tej minuty prowadził 1:0. Cracovia Kraków walczy o pierwszą ósemkę ligi tym razem pokonała Arkę Gdynia 1:0. Dzisiaj swoje spotkanie rozegra lider Ekstraklasy Jagiellonia Białystok podejmując u siebie Wisłę Kraków.

Wyniki spotkań:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-2 Wisła Płock

Cracovia 2-1 Arka Gdynia

Korona Kielce 0-0 Pogoń Szczecin

Legia Warszawa 2-1 Lech Poznań

Piast Gliwice x-x Górnik Zabrze mecz przerwany w 81. minucie przy stanie 1-0 z powodu zamieszek na trybunach

Śląsk Wrocław 0-0 Sandecja Nowy Sącz

Zagłębie Lubin 0-0 Lechia Gdańsk