Astronomowie odkryli słabą, niebieską galaktykę karłowatą nazwaną Leoncino, która może potwierdzić teorię Wielkiego Wybuchu.

Baza na Księżycu mogłaby znaleźć rozmaite zastosowania.

Naukowcy opracowali nowy rodzaj betonu, który może zostać wykorzystany do budowy różnych struktur na powierzchni Marsa.

Do listy niezwykłości na Czerwonej Planecie doliczyć trzeba także ruchy dziwnej formacji skalnej.

Może trudno w to uwierzyć, ale największe wysypisko śmieci wcale nie znajduje się na Ziemi, lecz kilkaset kilometrów nad naszymi głowami, w przestrzeni kosmicznej.

Amerykański satelita Swift krąży po orbicie okołoziemskiej i rejestruje rozbłyski gamma (GRB), które są uważane za najpotężniejsze eksplozje we wszechświecie.

NASA wybrała 5 misji kosmicznych, które zostaną zrealizowane w roku 2020.

Beta-Pictoris b to gazowa planeta krążąca wokół gwiazdy Beta-Pictoris, której wiek szacuje się na ok. 20 mln lat.

Naukowcy przygotowali listę fizycznych, chemicznych i fizjologicznych ograniczeń życia.

Ponad stuosobowy zespół naukowców przeanalizował dane dotyczące energii pochodzącej z 200 tys. galaktyk w 21 zakresach fal - od ultrafioletu po głęboką podczerwień.

Kierowany przez Lajosa Balazsa zespół naukowców z Obserwatorium Konkoly w Budapeszcie zaobserwował pierścień dziewięciu rozbłysków gamma, których źródłem są najprawdopodobniej galaktyki.

Airbus Defence and Space podpisał z Eutelsatem i ESA pierwszą umowę na zbudowanie w pełni konfigurowalnego satelity Quantum.

Planeta karłowata Ceres jest obecnie przedmiotem badań sondy kosmicznej Dawn należącej do amerykańskiej agencji kosmicznej NASA.

Pojawiają się informacje, że naukowcy z NASA przetestowali w próżni relatywistyczny napęd elektromagnetyczny, tzw. EM Drive.

Astronomowie z Cornell University zaobserwowali niezwykłą aktywność wulkaniczną na diamentowej planecie pozasłonecznej 55 Cancri e.

Satelita ACE, wykrywający nadlatujące ze Słońca w dużych ilościach cząstki elementarne, wykrył wczoraj w nocy zdecydowany wzrost wartości wszystkich śledzonych parametrów.

Nieopodal Drogi Mlecznej, w chmurze gorących gazów, znajduje się prawdziwa fabryka gwiazd.

Nieprawdopodobnie wielką czarną dziurę odkrył międzynarodowy zespół astronomów.

Nawet połowa gwiazd we wszechświecie może chować się w przestrzeni między galaktykami.

W tym roku poinformowano już o istnieniu 16 egzoplanet.

Amerykańska agencja kosmiczna podała wyniki swojego eksperymentu przeprowadzonego za pomocą rakiety atmosferycznej.

Nowe badania naukowców mogą wskazywać, że neutrina - tajemnicze cząsteczki pozbawione masy i ładunku - powstają w supermasywnych czarnych dziurach.

NASA zdradziła terminy załogowych lotów na asteroidę i Marsa.

Supermasywne czarne dziury mogą blokować tworzenie się nowych gwiazd w podstarzałych galaktykach.

Odkrycia dokonano przypadkiem, bo teleskop Nuclear Spectroscopic Telescope Array (NuSTAR) przeczesuje niebo w poszukiwaniu czarnych dziur.

Według najnowszych informacji astronomów, pierwsze gwiazdy, które pojawiły się we wszechświecie, mogły zakończyć swoje życie w niezwykły sposób.

Rosyjscy i włoscy naukowcy przedstawili wyniki wspólnych badań poświęconych mechanizmowi narodzin życia we Wszechświecie na konferencji, która odbyła się 19 lutego w Ambasadzie Włoch w Moskwie.

Największe dotychczas widziane struktury w kosmosie zarejestrował teleskop kosmiczny Planck.

Astronomowie odkryli planetę, która łudząco przypomina Ziemię. Przynajmniej pod względem warunków, jakie na niej panują - podaje "The Independent".

Dziś w pobliżu Ziemi znajdzie się potężna asteroida - Bamberga. Choć jest duża, naszej planecie nic nie grozi, uspokajają eksperci NASA.