Kawalerka - małe mieszkanie

Ogólnie nasuwające się wnioski wskazują na wyraźnie funkcjonalny charakter mieszkania jednoosobowego.

Realne doświadczenie wskazuje, że w życiu ludzi samotnych, prowadzących ograniczone, ale samodzielne przecież gospodarstwo domowe, zwierają się te same elementy i czynności, jakie występują w przypadku życia stadnego. Zmienia się tylko wykładnik wielkości.

Nowe propozycje dyktują inna specyfikę rozwiązań. Specyfika ta w żadnym wypadku nie polega na prymitywizmie czy uproszczeniu, przeciwnie - zmusza do rozwiązania przejrzystego i konsekwentnego, wiążącego cały organizm mieszkania w jeden system wygody.

Trzeba wziąć pod uwagę niezmiernie ograniczone doświadczenie gospodarcze i życiowe, występujące często u takich osób, zresztą stojących wysoko pod względem intelektualnym. Trzeba dodać, że ludzie ci muszą być samowystarczalni w swym życiu codziennym.

 

Kolorowe wykładziny podłogowe - w Warszawie - www.wykladzinyotwock.pl

 

Proces życia rodzinnego normalnie układa się na zasadzie współpracy, kooperacji - samotni pozostawieni są swojej zaradności, mogą polegać tylko na sobie.

Mieszkanie jednoosobowe powinno być urządzone weselej, barwniej niż inne. Wbrew bowiem przyjętej wśród dewotek opinii, życie kawalerskie nie jest nieskończonym się pasmem zabaw i rozpusty. Przeciwnie, ludzie nie jest nieskończonym się pasmem zabaw i rozpusty. Przeciwnie, ludzie nie posiadający rodziny mają więcej sposobności do istotnych głębszych rozważań, częściej ogarnia ich apatia i poczucie osamotnienia.

Światło, zieleń, bara, miła wygodna forma sprzętów powinny wytworzyć wspólnie nastrój domowego ciepła.

 

Wykładziny tarkett Warszawa - w Warszawie - www.wykladzinyotwock.pl

 

źródło: materiały książka J.Szymański - Książka o mieszkaniu