Dobór okna do wnętrza

Okno w harmonii z wnętrzem

 

Każde pomieszczenie w domu jest inne i służy innym celom, dlatego przy wyborze okien dachowych zwróćmy uwagę nie tylko na izolacyjność termiczną okien i zastosowaną w nich szybę, ale także takie cechy jak sposób otwierania, system wentylacji, materiał z jakiego okno jest wykonane, dostepne u producenta akcesoria i dodatkowe wyposażenie.

 

Zdrowy sen pod oknem

 

W sypialni jednym z priorytetów jest odpowiednie wyciszenie pomieszczenia umożliwiające komfortowy i niezakłócony wypoczynek. Dlatego świetnym rozwiązaniem będą okna zapewniające dobrą izolacyjność akustyczną, czyli na pzrykład okna z pakietem trzyszybowym. Składają się one z trzech tafli szkła oraz dwóch komór wypełnionych argonem. dzięki takiemu rozwiązaniu pomieszczenie zostanie dobrze wyciszone od hałasu napływającego z zewnątrz. Trzyszybowe okna posiadają także dodatkową uszczelkę, która zapewnia zarówno lepsza izolacyjność, jak i zwiększa dźwiękochłonność. Warto też zadbać o wyposażenie okna w dodatkowe akcesoria, jak rolety wewnętrzne czy zewnętrzne, umożliwiając zaciemnienie sypialni.

 

Kolorowe wykładziny pcv - w Warszawie - www.wykladzinyotwock.pl

 

Wilgoć im nie szkodzi

 

W łazienkach i kuchniach, gdzie najczęściej gromadzi się para wodna oraz wilgoć, idealnie sprawdzi się okno wykonane z rdzenia drewnianego pokrytego ciśnieniowo malowanym biało poliuretanem. Konstrukcja okna uformowana jest z jednej części. Jego naroża są gładkie i bez połączeń, przez co nie gromadzi się na nich wilgoć, kurz i bród. W pomieszczeniach o wyższym stopniu zawilgocenia warto zadbać również o odpowiednia wentylację. Wszystkie okna wyposażone są w klapę lub moduł wentylacyjny, który zapewnią przepływ świeżego powietrza z zewnątrz do domu, nawet gdy jest ono zamknięte. Bez względu na sposób otwierania, każdy system posiada wymienny i łatwy w konserwacji filtr, zatrzymujący kurz i owady. Wentylacja jest bardzo wydajna - w zależności od szerokości okna, zapewnia przepływ powietrza od 23 do 56 (m3/h).

 

Wykładziny tarkett Warszawa - w Warszawie - www.wykladzinyotwock.pl

 

źródło: materiały prasowe poradnik Ładny dom