Wyposażenie łazienki

Właściciele małych łazienek, którzy nie chcą rozwiązywać dylematu: wanna czy kabina, mogą wybrać rozwiązanie kompromisowe, jakim jest montaż parawanu nawannowego.

 

Rozkładane parawany nawannowe

 

Pozwalają szybko zamienić wannę w praktyczną kabinę prysznicową. Dostępne są parawany jedno- i kilku skrzydłowe. Można je montować zarówno na wannach prostokątnych, jak i narożnych - symetrycznych i asymetrycznych. Uniwersalność zastosowań gwarantują im rozmaite sposoby otwierania. Są bowiem parawany o skrzydłach przesuwanych, wahadłowych oraz składanych. Konstrukcja parawanów przypomina budowę ścian kabin z profilami i wypełnieniem. Profile najczęściej są wykonane z aluminium, lakierowane proszkowo lub wykończone powłoką w kolorze chromu. Wypełnienia ścianek parawanów robi się z akrylu, hartowanego szkła lub też polistyrenu. Mogą one być matowe, przezroczyste z nadrukami lub też wytłaczanymi ornamentami. Parawany są dość tanim rozwiązaniem, najmniej kosztowne są proste, jednoskrzydłowe konstrukcje na bazie lakierowanych na biało profili, wypełnionych polistyrenową taflą.

 

Kolorowe wykładziny podłogowe - w Warszawie - www.wykladzinyotwock.pl

 

Wanny typu dwa w jednym

 

Gdy z łazienki korzysta osoba z ograniczeniami ruchowymi, pokonanie wysokiego brzegu wanny bywa dla niej czynnością trudną i ryzykowna, bo grożąca poślizgnięciem. Dla takich osób i posiadaczy małych łazienek przeznaczone są wanny typu dwa w jednym, z wbudowaną kabiną i otwieranym bokiem, który umożliwia bezproblemowe wejście. Jest on tak skonstruowany, że po jego zamknięciu wanna jest całkowicie szczelna, więc można bez obaw brać kąpiel. Niestety taki sprzęt jest kosztowny.

 

Wykładziny dywanowe - w Warszawie - www.wykladzinyotwock.pl

 

W skrócie

 

Wanny produkowane są najczęściej z akrylu lub stali emaliowanej. Miej popularnym materiałem jest żeliwo. Są też dostępne modele z ceramiki, szkła, kamienia, drewna i blachy, ale są drogie i mało popularne.

 

Typowe wanny, chętnie kupowane do małych i średnich łazienek, to modele prostokątne i narożne. Owalne i okrągłe montuje się w salonach kąpielowych.

 

Najmodniejsze kabiny prysznicowe mają taka konstrukcję, że są praktycznie niewidoczne - wykonuje się je z tafli hartowanego szkła i bez profili przyściennych.

 

Kabiny takie mogą być montowane na płytkich brodzikach lub na podłodze z wypuszczonym odpływem.

 

Wykładziny - w Warszawie - www.wykladzinyotwock.pl

 

źródło: materiały prasowe miesięcznik Ładny dom