Kolorowe sploty - sutasz

Pani domu jest prawdziwą mistrzynią sutaszu - z kolorowych sznurków tworzy między innymi unikatową biżuterię.

W wystroju mieszkania, który zaprojektowała z mężem, przeplatają się natomiast kolory i wzory, a także stare i nowe meble.

 

 

1. Bajecznie - kolorowa jest nie tylko biżuteria Marty, ale także meksykańskie kafelki w kuchni. Gałki meblowe gospodarze wyszukali na targach i w sklepikach w Berlinie, Amsterdamie, Barcelonie.

 

2. Stare z nowym - w jednym kącie. Pan jest miłośnikiem nowoczesnych projektów, które za jego sprawą pojawiają się w domu np. designerska wyciskarka Alessi i metalowe krzesła.

 

3. Z całego świata - filiżanka ze Stambułu i dzbanek z amerykańskiej aukcji internetowej świetnie do siebie pasują. Cukiernica to prezent od rodziców pana domu.

 

Wykładziny dywanowe - w Warszawie - www.wykladzinyotwock.pl

 

4. Tapeta - na ścianie w sypialni, podświetlona dwoma kinkietami, błyszczy niczym biżuteria. Szeroka rama służy jako stolik nocny.

 

5. Rodzina ach rodzina - ta obecna została utrwalona na zdjęciach, które zdobią sypialnię. Pamiątką po przodku jest natomiast  jeden z budzików wyeksponowanych na komódce w sypialni. Należał do brata pradziadka Marty i według rodzinnej legendy zatrzymał się w chwili śmierci swojego właściciela.

 

6. Stolik z europalety - to niespodzianka dla męża, który marzył o takim meblu. Marta zrobiła go razem z tatą, gdy Leszek był w delegacji. Nogi zamierzali wykonać z toczonego drewna - trzy miały być pomalowane na czarno, jedna na pomarańczowo. Ostatecznie stół wspiera się na połączonych ze sobą stalowych kulach, stosowanych w ogrodzeniach.

 

Wykładziny tarkett - w Warszawie - www.wykladzinyotwock.pl

 

7. Rama lustra - wygląda jak wyklejona z kolorowych sznurków używanych do sutaszu, tymczasem gospodyni ozdobiła ją szkłem witrażowym pociętym na wąskie paseczki. Taka precyzyjna praca z pewnością wymagała równie dużo cierpliwości!

 

8. Łupek - został odkryty u kamieniarza pod Częstochową. Choć wykańcza się nim zwykle ściany na zewnątrz. Marta uparła się, że użyje go w łazience i słusznie, bo wygląda tu rewelacyjnie. Nie wspominając o tym, że na tle kamienia o stonowanej barwie znakomicie prezentują się ceramiczne dekory.

 

Dywany wełniane sklep - w Warszawie - www.wykladzinyotwock.pl

 

źródło: materiały prasowe pismo Cztery kąty