Drewniane podłogi - deski

W całości są wykonane z jednego kawałka szlachetnego drewna np. dębu, jesionu lub jednego z gatunków egzotycznych.

Standardowa grubość to 18-22 mm, choć zdarzają się deski o grubości 15 lub 28 mm. Warstwa wierzchnia od powierzchni pióra ma zwykle około 8 mm, dzięki czemu można ja wielokrotnie cyklinować. Ponieważ lite drewno może się rozsychać, nie poleca się układania desek na ogrzewaniu podłogowym.

 

Wzorzyście - a może ożywić podłogę!

 

Malując na niej ciekawy wzór? Taka dekoracja pozwoli rownież przykryć niedoskonałości wysłużonej starej posadzki. Do malowania pasów, kratek lub wzorów geometrycznych przyda się taśma malarska, do bardziej skomplikowanych motywów najlepiej użyć szablonu - można go kupić miedzy innymi w sklepach papierniczych lub przygotować samemu, wycinając choćby z tektury.

 

Panele winylowe Warszawa - w Warszawie - www.wykladzinyotwock.pl

 

Warto wiedzieć:

 

Również podłoga prosto z fabryki może wyglądać jak sprzed lat. producenci oferują kolekcje retro - zarówno deski, jak i panele drewniane, do których często wybierają drewno z sękami, pęknięciami, ubytkami - normalnie traktowane jako wady, a nawet z ręcznie wykonanymi niewielkimi uszkodzeniami powierzchni, takimi jak rysy, wgniecenia czy otworki przypominające ślady po kornikach. Materiał bywa też dodatkowo postarzany; poddawany procesom mechanicznym - dłutowanie, ryflowanie, piaskowanie lub szczotkowanie i chemicznym - ługowanie czyli wybielanie. Takie sztuczne postarzanie nie obniża ani jakości, ani wytrzymałości drewna. Nie powinno się jego jednak cyklinować, bo usunięcie wierzchniej warstwy zniszczy efekt patyny.

 

Wykładziny tarkett - w Warszawie - www.wykladzinyotwock.pl

 

źródło: materiały prasowe miesięcznik Cztery Kąty