Pokój kąpielowy w małym pomieszczeniu

W małym mieszkaniu często mamy trudności z suszeniem bielizny.

Nieraz nawet z wysuszeniem małego prania - pończoch, skarpetek czy nylonowej koszuli. Sznurek do suszenia, rozwieszony zwykle w kuchni czy łazience, jest rozwiązaniem bardzo niewygodnym i prymitywnym. Również obwieszanie domowych kaloryferów mokrymi pieluchami czy chustkami stanowi dość ponura ekspozycje. za granica często spotyka się w domach bardzo praktyczne i proste urządzenie, które można nazwać podręczną suszarką. Jego atrakcyjność zwiększa fakt, że wykonać je można w całości domowym sposobem przy użyciu najprostszych narzędzi.

Zasadniczą konstrukcję suszarki stanowi prostokątna rama z drewnianych listew (2,5 x 4 cm), usztywniona jedną lub dwiema poprzeczkami. Obwód ramy pokrywa się w zasadzie z prostokątem obwodu wanny. Pomiędzy dwoma dłuższymi bokami, w odstępach 10 - 12 cm, przez wywiercone otworki przeciągnięte są grube, nylonowe żyłki, na których rozwiesza się bieliznę. Dzięki gęstości żyłek suszarka jest dość pojemna i moze jednocześnie pomieścić kilkanaście sztuk bielizny.

 

Kolorowe wykładziny podłogowe - w Warszawie - www.wykladzinyotwock.pl

 

Zasadniczym udogodnieniem jest możliwość podciągnięcia całego urządzenia, wraz z rozwieszoną bielizną, przy pomocy systemu sznurów i bloczków aż pod sam sufit łazienki. Woda kapie bezpośrednio do wanny, a wiszące części ubioru nie utrudniają przy tym normalnego korzystania z wszelkich dobrodziejstw najmniejszej nawet łazienki. Do drobnych, lecz niezbędnych elementów wyposażenia łazienki zaliczyć tzreba również coś w rodzaju drewnianego, ażurowego pomostu, który chroni nas po wyjściu z wanny od stąpania boso po zimnej terakotowej podłodze.

Pomost taki zastąpić można również płatem syntetycznej gąbki. Inne urządzenia, które niestety, najczęściej znajdują się rownież w pokoju kąpielowym, nie wymagają żadnych dodatkowych zabiegów. Nazwy tych urządzeń nie wymieniam jedynie ze względu na wyczulenie estetyczne i delikatność. Cale wnętzre łazienki, mimo że godzić musi w swych ramach tak sprzeczne przeznaczenia, powinno uzyskać jednolity laboratoryjny charakter. Wśród wszechobecnej, rzęsiście oświetlonej bieli, doskonałą i jedyną dekoracją stanie się jaskrawa barwa ręczników, płaszczy kąpielowych i gąbek. Z drobiazgów tylko nieliczne i najczęściej używane, mogą pozostać na wierzchu, inne obok lustra. Celowość i higiena - żelazne zasady współczesnej kultury materialnej w przypadku tego maleńkiego wnętrza - szczególnie obowiązują.

 

Kolorowe wykładziny pcv - w Warszawie - www.wykladzinyotwock.pl

 

źródło: materiały książka J.Szymański - Książka o mieszkaniu