Drzwi - osadzanie ościeżnicy

Podpowiadamy jak krok po kroku dobrze zamontować ościeżnicę naszych nowych drzwi.

 

1. Ościeżnicę drzwi ustawia się o ościeżu tak, by po bokach i na górze została szczelina - około 1-2 cm z każdej strony. Następnie ościeżnicę klinuje się we właściwym położeniu, zakłada skrzydło drzwiowe i dokładnie sprawdza jej ustawienie.

 

2. Rama ościeżnicy musi być dokładnie ustawiona w pionie i w płaszczyźnie ścian: nie może być przekrzywiona, gdyż wówczas skrzydło nie będzie do niej dobrze przylegać, a w drzwiach antywłamaniowych bolce nie będą pasować do otworów w ościeżnicy.

 

Wykładziny - w Warszawie - www.wykladzinyotwock.pl

 

3. Położenie ościeżnicy należy sprawdzić nie w jednym miejscu, lecz w kilku. Musi ona trzymać pion z każdej strony, a górna jej część pod nadprożem powinna być w poziomie. Odchyłki koryguje się w gumowym młotkiem i stabilizuje ościeżnicę.

 

4. W ustawionej i zaklinowanej ościeżnicy wierci się otwory, a następnie wkrętami do mocowania drzwi mocuje się do ściany. Zanim szczelinę wokół ościeżnicy wypełni się pianką montażową, skrzydło trzeba dokładnie osłonić folią, a ościeżnicę okleić taśmą malarską.

 

Wycieraczki wejściowe - w Warszawie - www.wykladzinyotwock.pl

 

5. Przed osadzeniem ościeżnicy pod drzwiami mocuje się element izolacyjny progu. Gdy ościeżnica jest już zamocowana, przykręca się profile poszerzające i zakłada pokrywę na próg. Tylko w ten sposób zamontowany ciepły próg dobrze spełni swoją funkcję.

 

6. Ostatnie prace to regulacja skrzydeł n zawiasach, zamontowanie uszczelek, okuć, zamków, wkładki zamka centralnego i tarcz drzwiowych. Na koniec trzeba jeszcze wykończyć ościeże - od zewnątrz tynkiem cienkowarstwowym, od środka - wewnętrznym.

 

Wykładziny tarkett - w Warszawie - www.wykladzinyotwock.pl

 

W skrócie o wymianie drzwi wejściowych:

 

- Decydując się na nowe drzwi zewnętrzne, powinniśmy kupić je w komplecie z ościeżnicą. Nie warto dla oszczędności z niej rezygnować. Może to sprawić, że takie drzwi nie będą skuteczną barierą dla złodzieja.

 

- Montaż drzwi wejściowych najlepiej zlecić autoryzowanej przez producenta ekipie. Wtedy będziemy mieć pewność, że prace zostaną wykonane właściwie.

 

- Tylko drzwi montowane w komplecie, czyli antywłamaniowe skrzydło wraz z antywłamaniową stalową ościeżnicą, mają ważny certyfikat bezpieczeństwa i wydaną stosowną gwarancję.

 

Wykładziny hotelowe - w Warszawie - www.wykladzinyotwock.pl

 

źródło: materiały prasowe miesięcznik Ładny dom